Yorfloor

Yorfloor Koleksiyonu ile dekoratif camların kullanım alanına bir yenisi daha eklenmiştir. Daha önce sürekli dikey alanlarda kullanılan camlarımız Yorfloor Koleksiyonu ile yatay kullanım alanları yaratmıştır. Özel üretim tekniği ve desenleri sayesinde kaymazlık özelliğine sahip bu camlar iç ve dış mekanlarda, yer kaplamalarında ve basamaklarda kullanılabilir.

Toplamda 5 desenden oluşan Yorfloor Koleksiyonunun her bir deseni Avrupa’nın önde gelen İş Güvenliği Kuruma IFA tarafından test ettirilmiş olup kaymazlık seviyesini ortalama R11 olarak belgelemiştir.

IFA Nedir?

IFA – Institut für Arbeitsschutz der Deutschen Gesetzlichen Unfallversicherung

IFA kuruluşu Almanya merkezli Uluslar arası Geçerliliği olan bağımsız bir denetim kuruluşudur. Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletlerinde Yorfloor tarzı yer döşemelerinin proje ve inşaatlarda kullanılıp toptan veya perakende satışlarının yapılabilmesi için, o ürünün Güvenlik derecesini belirleyen bir sertifikanın bulunması gerekmektedir. Yorfloor Camlarımız lamine veya temper işlemlerinden sonra güvenli hale gelmektedir ancak KAYMAZLIK güvenliği etkileyen unsur olarak kalmaktadır. IFA kuruluşu işte bu KAYMAZLIK testini ve ürünün döşemeye uygunluğunu test etmektedir.

R11 Ne demek?

IFA Kaymazlık testini yaparken değerlendirmeyi R12 üzerinden yapar. R12 değeri kaymazlığın en yüksek olduğunu belirten değerdir.
Yorfloor desenleri ortalamada R11 değerini alarak mükemmel bir sonuç elde etmiştir. Avrupa’lı rakiplerin R değer ortalaması 10 – 11’dir. Bu durumda Yorfloor koleksiyonu Avrupalı birçok rakibini geride bırakmıştır…

Desenlerimiz : Elegance,Secret,Dream,Trust,Comfort

Yorfloor ürünlerimiz; temper, rodaj, bizote, laminasyon, bombe, çiftcam, emaye baskı işlemleri için uygundur.

Kalınlıklar: 6 / 8 / 10 / 12 / 15 mm
Ölçüler: 2250 * 1605 / 3210 * 2250 mm

Işık Geçirgenliği
Kaydırmazlık değeri R11
Kaydırmazlık Sertifikasına Sahiptir.